Results 1 to 10 of 10

Thread: Damy radę??ICS

1. [translate]    #1
    Junior Member

Default Damy radę??ICS

Tomek udostępnił swoje prace nad ICS dal spicy....
    Czy na forum są osoby które umiały by to skompilować jak i kernel przekonfigurować i skompilować pod ics

2. [translate]    #2
    Junior Member

Weź napisz to może po "angolsku". Więcej osób zrozumie i większa szansa na ics.

Wysłano z GT-I5700 za pomocą swype i tapatalk.

3. [translate]    #3
    Moderator madoreq's Avatar

Po angielsku w polskim dziale? Poza tym tom3q napisał, że ICS na Spicy to tylko eksperyment, i nie ma szans, żeby to dzialalo. Tyle ode mnie.

Tapatalked.
    I HAVE NO SPICA ANYMORE! ;/
    thanks to all devs, all samdroidians and at all thanks to Samsung for creating this phone

4. [translate]    #4
    Senior Member

Sa szanse, byloby jeszcze mniej ramu ale przeciez moze wszystko dzialac.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
    Deviant MyColorScreen<= my homescreens etc.
    SGM v2.1 | yonip .32 final | all2ext2 |

Quote Originally Posted by Kalén View Post
    just stop creating this atmosphere aand lets wait all toghether the new kernel in peace just being happy and walking throu the rainbows and you know, singing with animals etc

5. [translate]    #5
    Senior Member

Cos ostatnio wyniknal bottleneck ktory prawdopodobnie zniecheci tom3qa do wprowadzenia wgl opengla 2 a bez tego ics jest wedlug mnie zbedny.
    Jak dobrze zrozumialem

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
    http://www.youtube.com/user/fatino1234 <<< My channel with Spica stuff (like games, experimental things)

6. [translate]    #6
    Senior Member

no imo też ginger bardziej się nadaje na spice niż ics. ale móc można
    Deviant MyColorScreen<= my homescreens etc.
    SGM v2.1 | yonip .32 final | all2ext2 |

Quote Originally Posted by Kalén View Post
    just stop creating this atmosphere aand lets wait all toghether the new kernel in peace just being happy and walking throu the rainbows and you know, singing with animals etc

7. [translate]    #7
    Moderator

ICS na Spicy chodzi nieźle. Problemy są jak zwykle z binarkami Samsunga, czyli RIL i powiązanymi z nim bibliotekami. Nie za bardzo chce mi się bawić w reverse engineering i łatanie tego w hex edytorze, więc skupiłem się w pełni na CM7, na którym jeszcze jako tako to chodzi. Jeśli chodzi o jakiekolwiek testowe buildy, nie zamierzam tracić czasu na udostępnianie czegoś co nie działa wystarczająco dobrze, żeby dało się tego używać jako telefonu, a z wywalającym się co chwila RILem trudno o tym mówić. Tyle z mojej strony. Kod udostępniłem, jak ktoś ma czas to niech się bawi, ale na moją pomoc za bardzo niech nie liczy, bo choćbym bardzo chciał, po prostu nie mam na to czasu.
    Follow me on twitter.
    My projects: CyanogenMod 7.x Nightly for Spica | Kernel 3.0 | OpenFIMG | Others
    In case of problems with CM7 for Spica: Troubleshooting thread
    Samsung is a registered trademark of Samsung Group, Samsung Electronics and it's listed subsidiaries.
    Views expressed herein are my own and do not necessarily represent the views of my employer.

8. [translate]    #8
    Senior Member

@tom3q
    A co z akceleracją graficzną? Wynikł jakiś bottleneck i ja zrozumiałem to tak, że nie ma co wprowadzać opengl 2 a on przecież jest potrzebny do akceleracji.
    Dla mnie ICS bez akceleracji nie jest potrzebny. Już wolę 2.3 dobrze zrobionego, bo tak naprawdę ICS nic dla nas nie wprowadza.
    http://www.youtube.com/user/fatino1234 <<< My channel with Spica stuff (like games, experimental things)

9. [translate]    #9
    Moderator

Quote Originally Posted by fatino View Post
    @tom3q
    A co z akceleracją graficzną? Wynikł jakiś bottleneck i ja zrozumiałem to tak, że nie ma co wprowadzać opengl 2 a on przecież jest potrzebny do akceleracji.
    Dla mnie ICS bez akceleracji nie jest potrzebny. Już wolę 2.3 dobrze zrobionego, bo tak naprawdę ICS nic dla nas nie wprowadza.
    Akceleracja jest nawet z OpenGL ES 1.1, tak samo jak w przypadku poprzednich wersji Androida. OpenGL ES 2.0 jest wymagany do pełnego sprzętowego renderowania aplikacji, ale w przypadku ekranów o rozsądnych rozdzielczościach nie jest to niezbędne do w miarę płynnego działania systemu, czego przykładem jest Galaxy 3, który również używa OpenFIMG, a na którym ICS z tego co się orientuję chodzi rozsądnie. (Przy czym G3 ma nieco więcej RAMu i najwyraźniej sporo lepszą implementację RILu.)

Nie jest tak, że sprzętowy rendering to jedyna rzecz wprowadzana przez ICS (zresztą nawet nie jest to rzecz wprowadzana przez ICS, bo była już od pierwszego Honeycomba). Android 4.0 zbiera wszystkie zmiany, nad którymi Google pracowało przez wersje 3.0, 3.1 i 3.2, a trochę tego się uzbierało.

Z mojego punktu widzenia lepiej byłoby przenieść Spicę na ICS, bo mógłbym usunąć z kernela kilka zaszłości wymaganych dla kompatybilności z wersjami <= 2.3. Z punktu widzenia użytkowników ICS to na pierwszy rzut oka faktycznie głównie wodotryski, ale jakby się lepiej przyjrzeć, te wszystkie zmiany, nad którymi pracowało Google powinny przełożyć się na lepszą ogólną sprawność systemu.

No, ale jak już napisałem, problemy powodowane przez RIL (i ewentualny nakład pracy, żeby je usunąć) jak na razie skutecznie przeważają ewentualne zyski.
    Last edited by tom3q; 03-03-2012 at 01:33 AM.
    Follow me on twitter.
    My projects: CyanogenMod 7.x Nightly for Spica | Kernel 3.0 | OpenFIMG | Others
    In case of problems with CM7 for Spica: Troubleshooting thread
    Samsung is a registered trademark of Samsung Group, Samsung Electronics and it's listed subsidiaries.
    Views expressed herein are my own and do not necessarily represent the views of my employer.

10. [translate]    #10
    Senior Member

Tak ale galaxy 3 ma mniejsza rozdzielczosc. Moze jak wrocisz kiedys w wolnej chwili na icx to jakies video sporzadzisz albo ktos to ogarnie . Co jak co wychodzi na to samo zostajesz przy 2.3 bo RIL przeszkadza.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks